Dizi/Film

NETFLIX YAPIMI 10 DİZİ ÖNERİSİ

Netflix’in yayınladığı bir çok dizi içinde en iyisini bulmak gittikçe zorlaşıyor. Her gün yeni bir serinin haberleri geliyor ve “En iyi dizi hangisi?” diye araştırma yapmak zorunda kalıyorsunuz.Zamanınızı harcamaya değecek en iyi Netflix dizi önerilerini sizin için hazırladık.

1)MASTER OF NONE (2015)

Sezon:2
Imdb: 8,3
Tür: Komedi
Stand-up gösterileriyle tanıdığımız Aziz Ansari‘yi bu kez Netflix‘in dizi kategorisinde buluyoruz.Yaşadığı tecrübeleri,aniden gelen şöhretle tanıştığı farklı çevreyi ve kadın-erkek ilişkilerini kendine has üslupla izleyicilere sunmayı başarıyor.

2)HOUSE OF CARDS (2013)

Sezon:6
Imdb:8,7
Tür:Politik
Bu dizi Netflix’in ilk orijinal içeriği olma unvanına sahip.Bu yapım ilk bölümden itibaren izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor.Kevin Spacey ve Robin Wright başarılı oyunculuklarıyla bu dizi de göz dolduruyorlar.Dizi;Dış İşleri Bakanının kendisine başkanlık vaat edildiği halde yerine başkası getirilince bu makamı elde etmek için uyguladığı yöntemler etrafında şekillenir.

3)PEAKY BLINDERS(2013)

Sezon: 5
Imdb:8,8
Tür:Suç
Netflix‘in en çok ses getiren yapıtların bir tanesi.Cillian Murphy‘nin muhteşem oyunculuğuyla Thomas Shelby isimli çete liderine hayat verir.Dizi 1. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’sinde geçer.

4)GODLESS(2017)

Sezon: 1
Imdb: 8,3
Tür: Western
19. yy konu alan Netflix‘in tek sezonluk dramasıdır.Frank Griffin adında acımasız bir haydutun yanında yetiştirdiği Roy tarafından ihanete uğramasıyla olaylar şekillenir.Frank,kendisinden kaçan Roy‘u adamlarıyla aramaya başlar.

5)AFTER LIFE(2019)

Sezon:2
Imdb:8,3
Tür:Komedi,Dram
Kendinize “En iyi Netflix yapımı dizi hangisi?” diye soruyorsanız bu diziye kesinlikle göz atmalısınız.Ricky Gervais‘in kendi yazıp oynadığı bir seri.Önceki yazıda kendisinin oynadığı diziden söz etmiştik.Burada ise eşinin ani ölümüyle depresyona giren Tony karakterine hayat verir.Bu ölüm,onun huylarını değiştirmiş ve çevresindekilere karşı çok daha umursamaz bir hale bürünmüştür.

6)THE KOMINSKY METHOD(2018)

Sezon:2
Imdb:8,2
Tür:Komedi
Michael Douglas ve Alan Arkin karşımıza çıkıyor bu yapımda.2 yakın dost,yaşlanmanın insan üzerindeki etkilerini esprili bir üslupla seyircilere Netflix aracılığıyla sunuyor.

7)DARK(2017)

Sezon:2
Imdb:8,7
Tür:Bilim-Kurgu,Gerilim
Geçmiş ve gelecek arasında yolculuk yapan bir bilim-kurgu dizisi.Kaybolan bir çocuğun peşine düşen 4 aile,nesiller boyu kendilerini takip eden bir sırrı çözmeye çalışır.

8)ATYPICAL(2017)

Sezon:3
Imdb:8,3
Tür:Komedi
18 yaşındaki Otizmli bir gencin hikayesini anlatır Netflix bu serisinde. Kendini bulmak ve herkes gibi özgürleşmek isteyen Sam ve onun bu durumunu kontrol etmeye çalışan ailesi.Hikaye esprili bir dille izleyiciye sunuluyor.

9)OZARK(2017)

Sezon:3
Imdb:8,4
Tür:Suç,Gerilim,Dram
Jason Bateman aile babası Marty Bryde olarak karşımıza çıkıyor. Uyuşturucu baronlarının paralarını aklayan mali danışmanın bütün bu işlerden sıkılıp çaldığı paralarla kaçmasıyla hareketli bir hikayeye sürükleniyorsunuz.

10)ONE DAY AT A TIME(2017)

Sezon:3
Imdb:8,2
Tür:Komedi
Eskiden orduda görev olan Penepole adında bir kadının eşinden boşanması sonrasında çocukları ve annesiyle yaşadığı günlük olayları konu alır. Netflix‘in 3.sezon sonunda anlaşmayı iptal ettiği bir dizi olsa da 4. sezon için kendisine bir yuva bulmayı başardı.

BUNLARI DA SEVEBİLİRSİNİZ

Yorum Yok

Yorum Bırak