Dizi/Film

KORE DİZİLERİ

KORE DİZİ ÖNERİLERİ

Kore dizileri oyuncularıyla,senaryolarıyla ve çekimleriyle yıllardır fırtınalar estiren bir sektör.Bir sürü seçeneklerin arasında zamanınızı ayırmanıza değecek olanlar,en iyi diziler hangileri peki?

Kore dizi önerileri ne sizler için devam ediyoruz.Daha önce KORE MELODRAM DİZİ listesi yapmıştık. Siz de Kore dizileri nin büyülü dünyasına girmek isterseniz bu önerilere göz atabilirsiniz.

Empress Ki

IMDb:8,3
Biografi, dram, tarih.
Unutulmaz dizilerden biridir. Türkiye kanallarında da yayınlandı. (Yayınlanan kanala birkaç kez öneri olarak da sunmuştum.)

Kore Dizi Konusu

Ki Seung-Nyang adında muhteşem bir kadının kölelikten yükselişi. Dizi gerçekten yaşamış olan efsane olmuş bir kadının hayatına dayanıyor. Kore asıllı bir köle kadının nasıl bir mücadele vererek Moğol İmparatorunun Kraliçesi olmayı başardığını anlatıyor. İlk sahnede Kraliçe oluşunu gösteriyorlar hemen ardından hikayeyi baş alıyorlar. Dizi elbette bolca entrika vaat ediyor. “İntikam ile yükselen Kraliçe öcünü
alabilecek mi? İntikama daha sonra neye dönüşecek, hırsa mı yoksa sevgiye mi?” diye soruyor insan. Ki Seung-Nyang hem bir savaşçı ve hem de bir aşk kadınıdır. Dizi karakterlerin her biri çok değerli oyuncular. Özellikle Ji Chang-Wook’u anmadan geçemeyeceğim. En renkli karakteri harika bir şekilde canlandırıyor. Bütün oyuncular harika performans sergiliyorlar.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

IMDb: 8,6
Dram, fantastik, tarih

İkinci sezonu hak ettiğini düşündüğüm bir dizi. Kore dizileri fantastik türlerde kendi kafalarına göre bir din bir mitoloji oluştururlar hep. Yani mantık olması beklenmiyor normalde beklenir mi diye sorarsanız, evet kesinlikle derim.

Kore Dizi Konusu

21.Yüzyılda yaşayan bahtsız bir kız güneş tutulmasında Goryeo hanedanlığı
dönemine geçiş yapar. Tarih bilgisi olmayan genç kızımız burada tarihe tanıklık ediyor. Dizi gerçek tarihsel olaylardan esinlenilmiştir. Kendisinden daha bahtsız bir prensle karşılaşıyor. Entrika, prensler ve taht savaşlarıyla dolu bir dizi. Genel kore dizileri gibi komedi sahneleriyle başlar, seyirciyi yeteri kadar eğlendirecek bol sahnesi bulunuyor. Daha sonra olaylar drama dönüşüyor çünkü senaristler biliyor ki her şey zıttı ile etkilidir. Harika bir hikayeye muhteşem oyuncular ve şarkılar eşlik ediyor. İzledikten sonra siz de 2. Sezonu bekleyeceklerden olacaksınız. Bu dizi Çin menşeli ve bildiğim kadarıyla Çin versiyonunun 2. Sezonu var. Biz de umduğumuzu kesmeyelim.

Six Flying Dragons

IMDb: 8,8
Dram, tarih

Kore Dizi Konusu

Bu dizi her şeyiyle mükemmel. Çok az serpiştirilmiş aşk sahneleri olmasına
rağmen muhteşem. Oyuncularıyla, yönetmeniyle, senaristiyle, şarkılarıyla tam kadro inanılmaz yetenekli bir ekip. Gerçek tarihe dayalı bir dizi. Kore tarihini yeniden yazmak isteyen insanlar hakkında. Fikir çatışmaları, hırs, başarı, devrimler, darbeler, düşüşler, intikam, sadakat , ihanet yani siyasete dair her şey var. Çok derin, efsane dolu, insanın ufkunu açan bir dizi. Gerçek bir hikaye olduğu için de bilgilendirici. Hem gerçek hem kurgusal karakterler bulunuyor.
Aksiyon ve gerilim her bölümde doruk noktada. Ben en çok kılıç savaşı
sahnelerine bayıldım. Şuan yazarken bile tekrar izlemeye karar verdim. Bu diziyi izledikten sonra devamı niteliğinde olan Tree With Deep Roots dizisini de izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

The Moon That Embrace The Sun

IMDb: 8,2
Dram, fantastik, romantik

Kore Dizi Konusu

Çok fazla fantastik olmamakla beraber inandırıcılığı olan bir dizi. Tamamen kurgusaldır. Joseon Veliaht Prensi Lee Hwon ile asil bir aile kızı olan Heo Yoon Woo birbirlerine aşık olurlar ve evlenmeye karar verirler. Kızın ailesini kıskanan düşmanlar bir yol bulup evliliği engeller ve bu iki sevdalıyı ayırır. Yıllar geçtikten sonra Heo Yoo Woo karşımıza Wol adında geçmişe dair bir hatırası olmayan şaman olarak karşımıza çıkar. Ama Kral olan Lee Hwon hala onun hatıralarıyla ayrılık acısı çekmektedir. Kral bu kızla karşılaştığında ona ummadığımız bir şekilde davranır. Her şey çok farklı gelişir. “Kız her şeyi hatırlayabilecek mi, gerçeği öğrenip kavuşabilecekler mi?” sorularıyla izleyeceksiniz.

Bridal Mask aka Gaksital

IMDb: 8,5
Aksiyon, tarih, romantik

Kore Dizi Konusu

Çizgi romanından esinlenilmiştir. Hikaye 1930’da, Kore’nin Japonya tarafından işgal edildiği dönemde geçiyor. Özgürlük isteyen vatanperest Korelileri anlatır. Lee Kang To karakteri mutlu bir hayat yaşamanın tek yolu Japonlara boyun eğmek olduğunu düşündüğü için onlara sadık bir polis memur olmaya karar verir. Em iyi arkadaşı bir baş komiserin oğludur. Gaksital adında maskeli biri peydah olmuştur ve halkı Japonların zulmünden korumaya çalışır. Her defasında, kendi halkına eziyet eden Lee Kang To’nun karşına çıkar. Hayat Kang To’ya doğru yolda olmadığını acı bir şekilde gösterecektir. Sonu şahaneydi; yoğun duygu dolu bir sahneydi.

BUNLARI DA SEVEBİLİRSİNİZ

Yorum Yok

Yorum Bırak