Dizi/Film

İNGİLİZ YAPIMI EN İYİ 5 DİZİ

En iyi dizilere imza atan İngilizlerin kendilerine özgü mizah anlayışı şüphesiz çoğumuzun ilgisini çekiyor. Ve neredeyse her sene çekilen onlarca yeni dizi arasında vakit harcamaya değer olanları bulmak zorlaşıyor.İngiliz yapımı dizilere yeni merak sardıysanız ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız işte size en iyi dizilerden 5 İngiliz yapımı seçilmiş önerileri:

İNGİLİZ YAPIMI EN İYİ 5 DİZİ

1)BLACK BOOKS:

En iyi diziler listesinde ilk sırada kendisi. 2000 yapımı 3 sezonluk ‘Black Books’un, farklı komedi anlayışıyla izleyenlerin hafızasından hala silinmediğine eminim. Hangimiz bu diziyle Dylan Moran’ın hayranı olmadık ki. Bir insan kitaplardan nefret ettiği halde nasıl kitapçı olabilir üstelik ayık bir anı bile yokken? Diğer oyuncuların da kendine has komedileri diziyi sıkılmadan bitirmenizi sağlıyor. Kesinlikle şans vermeniz gerekenlerden.


İNGİLİZ YAPIMI EN İYİ 5 DİZİ

2)EXTRAS:

2005 yapımı 2 sezonluk bu dizimizde kimler yok ki. Ricky Gervais’in Netflix dizisinden söz etmiştik.iddialı Oscar konuşmalarının arkasında yatan öz güven, böyle başarılı yapımlardan geliyor işte.Dizinin ana karakteri Andy Millman rolünde, ekstralarda rol alıp para kazanmaya çalışan hayalinde bir gün gerçek bir aktör olma umudu taşıyan eğlenceli belki biraz tuhaf bir karakter. ‘İnsanın hayallerinin peşinden koşması’ teması İngiliz mizahıyla ele alınınca ortaya yine absürt bir komedi ortaya çıkıyor.


İNGİLİZ YAPIMI EN İYİ 5 DİZİ

3)THE IT CROWD:

2006 yapımı bu dizi, içinde IT kelimesinden de anlaşacağı üzere bolca zeka barındırıyor. Ancak bilgisayar dehası kişilerin başına bilgisayarla alakası olmayan Katherine Parkinson ablamız gelince ortaya çıkan mizah tadından yenmiyor.En iyi dizi listesinde yer almalı.


İNGİLİZ YAPIMI EN İYİ 5 DİZİ

4)SHERLOCK:

2010’da ilk bölümünden itibaren ne fırtınalar estirmişti. Listeye eklenmese olmazdı. Çoğu kişi Amerikan yapımı filmiyle yetinirken Benedict Cumberbatch’ın oyunculuğundan habersiz Sherlock izlediklerini düşünüyorlar. Zeka, ince espri,sürükleyicilik…Hepsi İngiliz yapımı en iyi dizide saklı.


İNGİLİZ YAPIMI EN İYİ 5 DİZİ

5)INSIDE NO. 9:

Biraz yakın tarihten bir öneriyle devam edelim. 2014 yapımı olan bu diziyi izleyen herkes mutlaka etrafındaki en az bir kişiye zorla izletmeye çalışmıştır. Konusuna gelince her bölümde farklı hikaye, farklı karakterler… Ancak hepsinin sonunda ağzı açık bırakan o his. Kara mizahın ne olduğunu öğretiyor bu dizi bize. Steve Pemberton ve Reece Shearsmith dizinin hem senaristleri hem oyuncuları görevinde. Diziyi izleyince takdir etmeden geçemeyeceksiniz.

BUNLARI DA SEVEBİLİRSİNİZ

Yorum Yok

Yorum Bırak